F Ako sme deťom spravili super deň
800x6001024x768Auto Width
Menu
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
TOPlist
Ako sme deťom spravili super deň
Napísal admin1   

Prvý jún každoročne patrí všetkým deťom a tento nebol výnimkou. Program, pre tých najmenších z našej obce, sme spolu s materskou školou pripravili my, hasiči.

Veľký požiar na úvod

Hneď po príchode detí na ihrisko vypukol požiar rodinného domu z kartónu :) Našťastie naši hasiči boli pripravení, ako sa patrí, a posádka bola na mieste od vypuknutia požiaru do 30 sekúnd. Oheň uhasil náš člen Gabriel Chripko ešte pred tým, ako stihol napáchať škody na zdraví a majetku. A prizerajúce sa deti neskrývali nadšenie z bezprostrednej ukážky asi tej najzaujímavejšej práce hasičov.

Ukážky všetkého možného

Po lokalizovaní a zlikvidovaní nebezpečného požiaru sme sa pustili do ukážky všetkej možnej aj nemožnej techniky a vybavenie. Ako prvé si deti skúsili aké to je, striekať s pravou hasičskou hadicou. Deťom sa to tak páčilo, že sme dokonca vystriekali všetku vodu z Mercedesu :) ale aby sa ušlo na všetkých a aby nikto nebol ukrivdený, tak sme napojili cisternu Tatrovku a všetko bolo v poriadku. Potom prišla na rad výchovná časť, počas ktorej sa deti dozvedeli čo sa kde v hasičskom aute nachádza, a načo a ako sa čo používa. Ďalšou obľúbenou činnosťou medzi deťmi bolo púšťanie sirény a majákov. Toho sa deti tiež nemohli nabažiť a odtiahnuť ich od toho bolo naozaj náročné.

Nakoniec trochu aj z prvej pomoci

Poslednou ukážkou bolo záchranárske vybavenie spojené s diskusiou o tom, ako sa vyhnúť zraneniam. Deti mali možnosť nechať sa zafixovať vo vákuovom matraci, zmerať si pulz, vyskúšať si nákrčníky alebo obliecť si pravú hasičskú bundu a uniformu. Keďže sa ale čas spomaliť nedal a obed sa nebezpečne priblížil, tak sme sa všetci spolu vybrali na výborný guláš do škôlky.